Awers: U góry, po lewej stronie, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Powyżej, na prawo od orła, stylizowany wizerunek mikrofonu. Poniżej stylizowany fragment zapisu nutowego. Po lewej stronie stylizowany wizerunek kamery. U dołu, półkolem, napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA. Powyżej oznaczenie roku emisji: 2011, umieszczone na tle stylizowanych wizerunków kartek. Nad nim napis: 10 ZŁ. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: MW.
Rewers: Po prawej stronie stylizowany wizerunek popiersia Jerzego Wasowskiego. Pod nim napis: JERZY/WASOWSKI. Po lewej stronie stylizowany wizerunek popiersia Jeremiego Przybory. Pod nim napis: JEREMI/PRZYBORA. W górnej części i z prawej strony u dołu, stylizowane wizerunki nut. W otoku napis: HISTORIA POLSKIEJ MUZYKI ROZRYWKOWEJ.
Jeremi Przybora wespół z Jerzym Wasowskim byli twórcami „Kabaretu Starszych Panów”, który w latach 50. i 60. XX wieku święcił swe triumfy na łamach Telewizji Polskiej. Jeremi Przybora urodził się 12 grudnia 1915 roku w Warszawie, był najmłodszym z trojga rodzeństwa. Jego ojciec, Stefan Przybora był właścicielem fabryki słodyczy oraz cukierni w Warszawie, a matka Jadwiga de domo Kozłowska zajmowała się pielęgnowaniem domowego ogniska. Kształcił się kolejno w ewangelickim Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Warszawie, następnie w Szkole Głównej Handlowej oraz na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Studiów nie ukończył. Zawodowo związał się z Polskim Radiem, gdzie prowadził popularne przed wojną audycje radiowe m.in. „Pokrzywy nad Brdą”. Był autorem tekstów piosenek, książek, scenariuszy, a ponadto był lektorem Polskiej Kroniki Filmowej. W maju 1997 roku, decyzją prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, odznaczony został Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiej kultury. Jerzy Wasowski urodził się 31 maja 1913 roku w Warszawie. Kształcił się na Wydziale Elektromechaniki na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo również związany był z Polskim Radiem, jednak Wasowski, w odróżnieniu od Przybory odpowiadał za stronę techniczną funkcjonowania rozgłośni. Zetknięcie z Jeremim Przyborą zaowocowało utworzeniem w 1949 roku radiowego teatrzyku „Eterek” (1949), a dekadę później telewizyjnego „Kabaretu Starszych Panów”. W programach Kabaretu występowali m.in.: Irena Kwiatkowska, Kalina Jędrusik, Zofia Kucówna, Wiesław Gołas, Mieczysław Czechowicz, Jarema Stępowski, Zdzisław Leśnik, Bronisław Pawlik.
Super sklep.
Świetny produkt doskonałej jakości.