Monety 

W kategorii monety prezentujemy naszą ofertę monet kolekcjonerskich pogrupowanych w układzie chronologicznym (z podziałem na poszczególne okresy historyczne) oraz tematycznym. Dodatkowo stworzyliśmy specjalne kategorie na monety w slabach (po gradingu), zestawy monet (np wszystkie monety kolekcjonerskie z danego rocznika) oraz monety inwestycyjne (np monety bulionowe nabywane z uwagi na wartość kruszcu z którego są wykonane). Dla niektórych kategorii stworzone zostały podkategorie, np współczesne srebrne monety kolekcjonerskie oraz monety 2 zł GN zostały dodatkowo podzielone na roczniki.

Podkategorie

 • Monety srebrne 1995-2024

  Polskie monety srebrne po denominacji

  W tej kategorii oferujemy polskie srebrne monety kolekcjonerskie emitowane przez Narodowy Bank Polski od roku 1995. Obejmują przede wszystkim monety o nominałach 10 zł i 20 zł. Monety srebrne zostały podzielone rocznikami. W ramach każdego rocznikowe dostępne są zarówno monety srebrne o nominale 10 zł jak też monety srebrne o nominale 20 zł. Dla osób zbierających monety ogradowane dostępne są także monety w slabach.

 • Monety 2 zł i 5 zł

  Monety 2 zł

  Okolicznościowe monety 2 zł GN są najdłuższą serią monet emitowanych przez Narodowy Bank Polski. Monety 2 zł były emitowane w latach 1995-2014 (obecnie zastąpione przez monety 5 zł) w liczbie od kilku do kilkunastu monet rocznie. Wyemitowanych zostało łącznie 260 monet 2 zł GN.

  W kategorii monety 2 zł GN (NG) monety zostały zaprezentowane według kolejnych lat emisji. Dodatkowo wydzielone zostały dwie kategorie tematyczne dwuzłotówek: miasta polskie oraz województwa.

  Ważnym elementem kolekcjonowania monet dwuzłotowych jest ich właściwe przechowywanie, dzięki czemu ogranicza się niekorzystny wpływ powietrza na wygląd monet GN. Odpowiednie akcesoria (albumy lub kasety) są dostępne w kategorii "Przechowywanie monet 2 zł GN"

 • Monety bulionowe (inwestycyjne)
  Kupujecie Państwo monety srebrne w celach inwestycyjnych? Po co przepłacać. W sklepie eNumizmatyczny oferujemy monety srebrne w cenach o około 10-15% taniej niż w najtańszych sklepach oferujących monety bulionowe. Prosimy o często odwiedzanie tej strony . Oferta jest na bieżąco aktualizowana w zależności od cena srebra na rynkach światowych oraz dostępności monet.
 • Monety zagraniczne

  Monety zagraniczne

 • Monety z Polską związane

  Monety z Polską związane

 • Monety w drodze
 • Dla początkujących kolekcjonerów

  Monety dla początkujących kolekcjonerów

 • Monety do 1864
 • Monety przed denominacja

  W tym miejscu oferujemy monety kolekcjonerskie III RP emitowane przed denominacją (lata 1990- 1994). Tutaj znajdują sie lub wkrótce znajdą monety z serii Żołnierz polski na frontach II wojny światowej, mały tryptyk, duży tryptyk oraz monety z wizerunkami królów i książąt polskich.

 • Destrukty monet

  Destrukty monet

 • Monety w gradingu
  W tej kategorii oferujemy monety kolekcjonerskie zapakowane metodą gradingu w specjalne slaby. Są to głównie monety ogradowane przez firmy GCN (Gliwickie Centrum Numizmatyczne) oraz PCG (Polskie Centrum Gradingu). W tym miejscu możesz kupić monety srebrne, złote oraz próbne, zarówno z okresu PRL jak też III RP.
 • Monety tematycznie
  Numizmatyka zaprezentowana tematycznie. W tym dziale podzieliliśmy monety na różne kategorie. Oddzielnie prezentujemy m.in. monety z papieżem, monety ze zwierzętami, monety z królami, historię jazdy polskiej, polskich podróżników i badaczy czy też polski rok obrzędowy.
 • Monety z papieżem

  Monety z Janem Pawłem II, monety z papieżem

  W tym miejscu oferujemy monety kolekcjonerskie z wizerunkiem Papieża Polaka Jana Pawła 2. W jednym miejscu zgromadzone zostały monety srebrne, złote oraz 2 zł GN z wizerunkiem papieża. Oferta w tej kategorii skierowana jest zarówno do kolekcjonerów jak również do osób zainteresowanych zakupem niekonwencjonalnych prezentów z takich okazji jak chrzciny czy też I Komunia święta.

 • Monety PRL (kolekcjonerskie)

  Numizmatyka z okresu PRL-u. W tej kategorii sprzedajemy monety PRL, głównie monety kolekcjonerskie oraz próbne emitowane w latach 1949-1989 (także słynne próby niklowe). Monety PRL cechują się o wiele niższymi nakładami niż współczesne lustrzanki dlatego są polecane nie tylko do kolekcji ale także jako interesujące inwestycje alternatywne.

 • Monety próbne
  W tej kategorii oferujemy monety próbne, m.in słynne próby niklowe, próby kolekcjonerskie oraz próby techniczne. Są to głównie monety z okresu PRL
 • Monety II RP (przedwojenne)

  Monety II RP, monety przedwojenne, monety międzywojenne, monety 1923- 1939.

  Sprawdź też nasze albumy na monety z II RP. kliknij na obrazek

  album na monety 2 rp

 • Monety PRL (obiegowe)
 • Zestawy rocznikowe monet
  Zestawy monet kolekcjonerskich w eleganckich kasetach, blistrach lub etui
 • Abonament numizmatyczny

  W tej kategorii oferujemy abonamenty numizmatyczne na monety emitowane przez Narodowy Bank Polski. Kupując abonament numizmatyczny:

  • > nie musisz pilnować dat kolejnych emisji (zrobi to za Ciebie nasz sklep i poinformuje ze stosownym wyprzedzeniem)
  • > nie musisz odbierać monet w niedogodnych godzinach pracy kas NBP. Monety dostarczy Ci kurier lub listonosz
  • > otrzymasz specjalny rabat na pozostałe produkty dostępne w naszym sklepie

  Zapraszamy do wyboru dogodnego dla Państwa wariantu abonamentu numizmatycznego z dostępnych poniżej. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego 22 7697727

 • Monety złote

  W tej kategorii sprzedajemy złote monety kolekcjonerskie emitowane m.in. przez Narodowy Bank Polski.

 • Monety obiegowe IIIRP (po 1990)

  Monety obiegowe IIIRP (po 1990)

Monety Mamy 4170 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 4170 elementów

Kontakt

Telefon
+48 22 769 77 27
(dni robocze 8.00-16.00)
Telefon
+48 509 445 403 
(tylko skup monet i banknotów)
skup monet warszawa, skup banknotów

Szukaj

Kategorie

Przewoźnicy

darmowa wysyłka

Portfele skórzane

artykuły szkolne

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.