Akcesoria numizmatyczne 

W tej kategorii znajdziecie Państwo akcesoria numizmatyczne niezbędne, do starannego i bezpiecznego przechowywania Waszej kolekcji monet. Akcesoria numizmatyczne zostały podzielone na podstawowe kategorie widoczne poniżej (proszę kliknąć na wybrany rysunek, żeby zobaczyć wybrane produkty z danej kategorii). Obejmują one w szczególności: drewniane kasety na monety (1, 2 i 3 paletowe kasety HMK wykonane z mahoniu) oraz 3 paletowe kasety z serii MK, system kuferkowy MB obejmujący plastikowe kasety MB oraz różnorodne kuferki, kasety rocznikowe dedykowane do przechowywania monet z danego rocznika, a także kapsle do monet, holdery, etui, kapsle quadrum, lupy, wagi, suwmiarki i wiele innych akcesoriów numizmatycznych. Oddzielną kategorię stanowią akcesoria numizmatyczne dedykowane do przechowywania monet w slabach (po gradingu).

Podkategorie

 • System kuferkowy MB

  System MB firmy Leuchtturm skonstruowany jest na zasadzie plastikowych kaset z wysuwanymi szufladami. Dostępnych jest kilkadziesiąt modeli szuflad z czego kilkanaście w ciągłej sprzedaży w naszym sklepie (największa oferta w Polsce). Kasety posiadają cztery otwory i cztery wypustki dzięki czemu mogą być nakładane jedna na drugą tworząc stabilne zestawy. Kasety mogą być przechowywane oddzielnie lub w specjalnych kuferkach mieszczących po 5 lub 10 kaset. Dostępne są kuferki aluminiowe, drewniane lub skórzane. Kuferki zamykane są na kluczyk. Oprócz standardowych kaset o wysokości 20 mm dostępne są kasety podwyższone np na monety 10 i 20 złotowe w wysokich kapslach. Do kuferka wchodzą w zależności od jego wymiaru trzy lub sześć takich kaset.

 • Kasety rocznikowe monety srebrne
  W kasetach rocznikowych macie Państwo możliwość zgromadzenia wszystkich monet z danego rocznika w jednym miejscu. Kaseta posiada miejsca na wszystkie monety wyemitowane w danym roku. Otwory dopasowane są do rozmiarów kapsli, w których monety były sprzedawane przez Narodowy Bank Polski. Każda moneta jest podpisana. Na klapie kasety znajdują się tasiemki do włożenia folderów, planów emisyjnych itp. Na zewnętrznej stronie klapy znajduje się podpis identyfikujący rodzaj monet oraz rocznik. W tej kategorii sprzedawane są kasety wyłącznie na monety srebrne. W innych kategoriach dostępne są także: kasety na monety srebrne + monety dwuzłotowe GN, kasety na monety złote oraz kasety tematyczne, np na monety z jazdą polską.
 • Kasety mahoniowe HMK 3-paletowe
  3-paletowe kasety produkcji renomowanej firmy Leuchtturm są doskonałym połączeniem ceny i jakości. Innowacyjny system nakładanych na siebie palet pozwala zmieścić w jednym pudełku dużą liczbę monet. Najwyższej jakości materiały z których wykonane zostały kasety oraz odpowiednio dobrana kolorystyka weluru pozwalają na elegenackie wyeksponowanie Twojej kolekcji monet. Kasety dostępne są w zróżnicowanej palecie modeli, poczynając od kaset typu MIX (na monety różnych rozmiarów) poprzez szeroką gamę kaset dedykowanych do monet o jednakowej średnicy. Nie bez znaczenia jest fakt, iż kasety pakowane są w eleganckie tekturowe pudełka Luechtturm dzięki czemu mogą być dobrym pomysłem na prezent.
 • Kasety mahoniowe pojedyńcze
  Kasety mahoniowe pojedyńcze firmy Leuchtturm
 • Etui na pojedyńcze monety
  Etui do przechowywania pojedyńczych monet kolekcjonerskich i okolicznościowych
 • Kapsle do monet
  Kapsle do przechowywania monet
 • Lupy

  Lupa jest podstawowym narzędziem każdego kolekcjonera. Niezależnie od tego czy zbierasz monety, banknoty, znaczki czy inne kolekcje powinieneś zadbać o zakup właściwej lupy. Oglądasz swoją kolekcję w domu, na giełdzie kolekcjonerskiej, w podróży służbowej czy u znajomego zadbaj, żeby mieć przy sobie swoją zaufaną lupę. Dzięki temu ograniczysz ryzyko zakupu przedmiotów niepełnowartościowych a nawet sfałszowanych. Niestety nie ma lup na tyle uniwersalnych, że spełnią one wszystkie Twoje oczekiwania. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kilka dopasowanych do różnych potrzeb.

 • Akcesoria do monet w gradingu
  Akcesoria do przechowywania monet kolekcjonerskich w slabach (po gradingu)
 • System kapsli Quadrum
  System kapsli QUADRUM to innowacyjnne rozwiązanie dzięki, któremu możesz kolekcjonować monety o różnych średnicach w kapslach o identycznych rozmiarach zewnętrznych. Wszystkie kapsuły quadrum mają taki sam rozmiar zewnętrzny (50 mm / 50 mm) oraz różny rozmiar wewnętrzny. W naszej ofercie znajdują się wszystkie dostępne rozmiary wewnętrzne od 14 do 41 mm oraz kapsuły do samodzielnego wycinania (dla monet o nietypowych kształtach, np wahlarz, serce, owal itp). Dodatkowo możesz dokupić różnorodne pudełka do przechowywania kapsli quadrum, poczynając od etui na pojedyncze monety, poprzez etui na kilka monet a kończąc na kasetach mieszczących po kilkadziesiąt kapsli QUADRUM.
 • Holdery do monet
  Holdery do przechowywania monet, rozmiary od 17,5 do 39,5 mm oraz akcesoria do przechowywania holderów (kasety, pudełka)
 • Kasety rocznikowe srebro+2 zł GN
  W kasetach rocznikowych macie Państwo możliwość zgromadzenia wszystkich monet srebrnych i dwuzłotowych z danego rocznika w jednym miejscu. Kaseta posiada miejsca na wszystkie monety wyemitowane w danym roku. Otwory dopasowane są do rozmiarów kapsli, w których monety były sprzedawane przez Narodowy Bank Polski. Każda moneta jest podpisana. Na klapie kasety znajdują się tasiemki do włożenia folderów, planów emisyjnych itp. Na zewnętrznej stronie klapy znajduje się podpis identyfikujący rodzaj monet oraz rocznik. W tej kategorii sprzedawane są kasety wyłącznie na monety srebrne oraz 2 zł GN. W innych kategoriach dostępne są także: kasety na same monety srebrne, kasety na monety złote oraz kasety tematyczne, np na monety z jazdą polską.
 • Kasety rocznikowe monety złote
  W kasetach rocznikowych macie Państwo możliwość zgromadzenia wszystkich monet złotych z danego rocznika w jednym miejscu. Kaseta posiada miejsca na wszystkie monety złote wyemitowane w danym roku. Otwory dopasowane są do rozmiarów kapsli, w których monety były sprzedawane przez Narodowy Bank Polski. Każda moneta jest podpisana. Na klapie kasety znajdują się tasiemki do włożenia folderów, planów emisyjnych itp. Na zewnętrznej stronie klapy znajduje się podpis identyfikujący rodzaj monet oraz rocznik. W tej kategorii sprzedawane są kasety wyłącznie na monety złote.
 • Kasety na monety - tematycznie
  W kasetach tematycznych macie Państwo możliwość zgromadzenia wszystkich monet z danej tematyki w jednym miejscu. Otwory dopasowane są do rozmiarów kapsli, w których monety były sprzedawane przez Narodowy Bank Polski lub Mennicę Polską. Każda moneta jest podpisana. Na klapie kasety znajdują się tasiemki do włożenia folderów, planów emisyjnych itp. Na zewnętrznej stronie klapy znajduje się podpis identyfikujący serię monet. W tej kategorii sprzedawane są kasety wyłącznie tematyczne, np na monety z jazdą polską lub szlakiem bursztynowym.
 • Płyny do mycia, suwmiarki, wagi
  Płyny do czyszczenia monet, suwmiarki, wagi i inne akcesoria numizmatyczne
 • Albumy i klasery na monety

  Albumy na monety i klasery do przechowywania monet srebrnych oraz popularnych dwuzłotówek z stopu Nordic Gold, to świetne rozwiązanie do uporządkowania i łatwego przeglądania Twojej kolekcji. Albumy na monety wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Odpowiednio dobrana kolorystyka i design sprawiają że albumy i klasery elegancko prezentują się na półce, nie zajmując dużo miejsca. Albumy dostępne są w zróżnicowanej palecie modeli, poczynając od albumów typu MIX (na monety różnych rozmiarów) poprzez szeroką gamę albumów dedykowanych dla monet o jednakowej średnicy.

 • Pincety i rękawiczki
 • Etui magic na nietypowe kolekcje

  Prezentacyjne etui magic niemieckiej firmy Leuchtturm. Idealne rozwiązanie do przechowywania przedmiotów o nietypowych kształtach takich jak: nietypowe monety, zegarki, minerały, małe zabawki, medale, biżuteria, inne drobne kolekcje.

  Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii specjalnych elastycznych membran jest idealnym rozwiązaniem do przechowywania drobnych przedmiotów o nietypowych kształtach. Po umieszczeniu przedmiotu w etui elastyczna membrana opływa prezentowany przedmiot, dzięki czemu jest on unieruchomiony i przepięknie wyeksponowany.

  Przedmiot można oglądać z obydwu stron.

  Etui wyposażone są w specjalne nóżki do postawienia w pozycji pionowej, dzięki czemu może zostać postawione na biurku lub regale.

 • Kasety używane

  Używane drewniane kasety do przechowywania monet

Akcesoria numizmatyczne Mamy 510 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 510 elementów

Kontakt

Telefon
+48 22 769 77 27
(dni robocze 8.00-16.00)
Telefon
+48 509 445 403 
(tylko skup monet i banknotów)
skup monet warszawa, skup banknotów

Szukaj

Kategorie

Przewoźnicy

darmowa wysyłka

Portfele skórzane

artykuły szkolne

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.