Skup monet i banknotów, Warszawa, kupno za gotówkę, wycena monet gratis

Od wielu lat zajmujemy się profesjonalną wyceną oraz skupem monet i skupem banknotów.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny oraz sprzedaży monet i banknotów. Oferujemy darmową wycenę kolekcji, natychmiastową płatność oraz bardzo wysokie ceny skupu.

 

skup-monet.jpg

email.jpg

Dane kontaktowe:

Telefony:

Stacjonarny: 22-7697727 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16)

Komórkowy: 509-445-403

Email: skup@enumizmatyczny.pl

Adres skupu: Zwoleńska 66, 04-761 Warszawa

 

O nas

Jesteśmy sklepem numizmatycznym, który od ponad 15 lat specjalizuje się w profesjonalnej wycenie oraz skupie monet i banknotów. Oferujemy korzystne ceny skupu, natychmiastową płatność gotówką oraz bezpieczną transakcję.

Posiadasz kolekcję starych monet, banknotów albo numizmatów? Zastanawiasz się jaka jest ich wartość? Dobrze trafiłeś. Nasi eksperci dokonają nieodpłatnej wyceny twoje kolekcji oraz złożą Ci niezobowiązującą ofertę skupu.

Interesuje nas kupno niemal wszystkich monet i banknotów a także innych kolekcji, m.in. medali czy numizmatów. Skupujemy m.in. monety i banknoty z okresu międzywojennego (2 rp), monety z okresu PRL (zwłaszcza kolekcjonerskie), współczesne monety kolekcjonerskie (tzw. lustrzanki) oraz okolicznościowe monety 2 zł (tzw. GN-y). Skupujemy zarówno całe kolekcje jak i pojedyncze monety.

Jak dokonać wyceny i sprzedaży monet i banknotów?

Można tego dokonać na dwa sposoby: (1) bezpośrednio w naszym sklepie za gotówkę lub (2) wysyłkowo (możemy odebrać monety naszym kurierem).

Sprawdź szczegóły poniżej:

Sposób pierwszy - skup bezpośrednio w naszym sklepie numizmatycznym

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie numizmatycznym. Mieścimy się w Warszawie, przy ul. Zwoleńskiej 66. To najwygodniejszy sposób, zwłaszcza dla osób z Warszawy i okolic. Nasi numizmatycy na miejscu przejrzą Twoją kolekcję, dokonają wyceny i zaproponują cenę skupu. W zależności od Twojej decyzji płatność odbędzie się gotówką lub przelejemy należność na Twoje konto bankowe. Co ważne, nie musisz się martwić podatkiem PCC (nasz sklep bierze go w całości na siebie). W przypadku większych kolekcji prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 22-7697727.

Bardzo łatwo dojedziesz do nas samochodem (bardzo duży parking koło budynku) lub komunikacją miejską.

Uwaga, przed przyjazdem możesz wysłać na nasz mailowy wykaz posiadanych monet oraz jeżeli masz taką możliwość także zdjęcia. Na takiej podstawie w większości przypadków dokonamy wstępnej wyceny Twojej kolekcji. 

Skup montet banknotow Warszawa Wawer Zwoloeńska

Sposób drugi - wysyłka kurierem

Przed przeprowadzeniem transakcji sprzedaży monet prosimy o przesłanie na nasz adres mailowy skup@enumizmatyczny.pl wykazu posiadanych monet / banknotów uzupełniony w miarę możliwości o zdjęcia. W odpowiedzi otrzymacie Państwo szacunkowe ceny skupu. Ostateczna cena będzie zależała od oceny stanu zachowania danej pozycji. Po uzgodnieniu warunków finansowych monety lub banknoty wraz z umową sprzedaży są przesyłane do siedziby naszego sklepu. Po sprawdzeniu zawartości przesłanej paczki następuje natychmiastowy przelew środków pieniężnych na konto sprzedawcy.

Wycena monet

Ceny skupu monet i banknotów zależą od bardzo wielu czynników wśród których najważniejsze to rzadkość występowania, stan zachowania, popularność wśród kolekcjonerów, a w przypadku monet o dużych nakładach także metal, z którego monety zostały wykonane, waga oraz próba. Wśród rzadkich monet kluczowy jest stan zachowania. Ta sama moneta w stanie 1 może być kilkadziesiąt razy więcej warta od monety w stanie 3.

Ważne jest, żeby moneta nie była czyszczona. Ładna patyna (ciemny nalot na monecie) niejednokrotnie podnosi jej wartość.
Dlatego pamiętaj, nie wolno czyścić monet przed ich sprzedażą. Monety czyszczone bardzo tracą na wartości.

Poniżej podajemy przykładowe ceny skupu najbardziej popularnych monet:

1) Srebrne monety kolekcjonerskie o nominałach 10 i 20 zł z lat 1995-2016 (tzw. lustrzanki).

Ceny skupu srebrnych monet kolekcjonerskich wahają się od 22 zł do nawet 600 zł za szt. w zależności rocznika, tematu, nominału oraz stanu zachowania. Ważne jest, żeby monety te nie były wyjmowane z kapsli ochronnych. Ślady linii papilarnych, mikroryski bardzo obniżają wartość tych monet.

skup lustrzanek

 

2) Srebrne monety z okresu 2 rzeczpospolitej (przedwojenne) o nominałach 2 zł, 5 zł, 10 zł. 

Ceny skupu monet przedwojennych wahają się od 5-6 zł za monety 2-złotowe w słabych stanach zachowania do nawet 1000 zł za szt. za monety w stanie 1. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie tych monet. Wycena jest zawsze gratis i do niczego nie zobowiązuje.

 

Najpopularniejsze monety z okresu 2 rp podlegające skupowi to przede wszystkim monety z Józefem Piłsudskim oraz z wizerunkiem głowy kobiety w wianku. Znacznie większą wartość przedstawiają monety 10 zł z królem Janem III Sobieskim oraz Romualdem Trauguttem.

Obok monet złotowych skupujemy także monety groszowe. Są to monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy wykonane z miedzi (kolor czerwony). Nie mają natomiast większej wartości monety o nominale 1 zł z roku 1929 oraz monety 10, 20 i 50 groszy z roku 1923.

3) Okolicznościowe monety 2 zł GN z lat 1995-2014 (tzw. Nordic Gold).

Jest to niezwykle popularna seria monet emitowanych przez Narodowy Bank Polski w latach 1995-2014. Największą wartość mają monety z początkowych roczników (do 1999 roku włącznie). Ceny skupu niektórych egzemplarzy mogą 2 zł dochodzić nawet do 200 zł. W przypadku monet od roku 2000 (poza wyjątkami) standardowa cena skupu wynosi 2 zł (uwaga w przeciwieństwie do wielu innych sklepów oraz NBP nie pobieramy 5% prowizji od skupu). 

Uwaga do kategorii monet 2 zł zaliczamy także monety z roku 1995 wykonane z miedzioniklu (kolor srebrny, jak w ostatnim rzędzie na poniższym zdjęciu). Za te monety oferujemy bardzo atrakcyjne ceny skupu. Zapraszamy do kontaktu.

skup monet 2 zł GN

 

4) Monety z okresu PRL-u. Monety te możemy podzielić na dwie kategorie:

4a) Monety kolekcjonerskie i próbne. Monety te oferowane były w niebieskich lub czerwonych kapslach (tzw. klipach). Jak na poniższym zdjęciu. Ich wartość jest bardzo różna. W celu ustalenia cen skupu monet PRL kolekcjonerskich prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

skup monet prl

 

4b) Monety obiegowe. Większość monet obiegowych z okresu PRL nie przedstawia istotnej wartości. Popularne serie monet z wizerunkami królów polskich, postaci, np. z Marcelim Nowotko, czy też zwykłe monety z miedzioniklu o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł z lat osiemdziesiątych zalegają w dużych ilościach w większości polskich domów. W przypadku posiadania bardzo dużej ilości tych monet mogą one zostać jednak skupione "na wagę".

Od powyższej zasady tego są jednak wyjątki. Prosimy o kontakt, jeżeli posiadają Państwo jedną z poniższych monet. Ich ceny są wyższe:

 

skup monet prl

5) Banknoty

Interesują nas także banknoty, zwłaszcza polskie. Ceny skupu banknotów w dużej mierze zależą od ich stanów zachowania. Generalnie znaczącą wartość posiadają jedynie banknoty w stanach nieobiegowych, bez zagięć, zabrudzeń, zaokrąglonych narożników itp. Niemniej bardzo rzadkie okazy mogą mieć pewną wartość nawet jeżeli posiadają drobne wady, np nieostre narożniki lub zafalowania.

6) Monety z XIX wieku

Jesteśmy zainteresowany kupnem monet z XIX wieku, w tym w szczególności monetami miasta Gdańska, monetami z okresu Księstwa Warszawskiego, monetami z oblężenia Zamościa z 1813 roku, monetami Królestwa Polskiego pod zaborem rosyjskim, monetami Królestwa Polskiego z okresu Powstania Listopadowego, a także monetami Księstwa Poznańskiego oraz Rzeczpospolitej Krakowskiej.

Ad monety miasta Gdańska > W okresie 1808-1812 wyemitowano szelągi, a w 1809-1812 grosze z herbem i niemiecką nazwą miasta Gdańska. W 1808 roku rozważano emisję srebrnych 5-guldenówek, jednak z uwagi na braku srebra wypuszczono jedynie  serię próbnej. W 1857 powołano Gdański Prywatny Bank Akcyjny, który uzyskał prawo emisyjne banknotów.

Ad monety księstwa warszawskiego 1810-1815 > Monety bite w Księstwie posiadały najczęściej wizerunek księcia Fryderyka Augusta I. Bito wtedy dukaty księstwa warszawskiego, talary, dwuzłotówki, złotówki, dziesięciogroszówki, pięciogroszówki, trzygroszówki, grosze i in. Mennica warszawska kierowana przez Jana Sztockmana zaopatrywała Księstwo Warszawskie m.in w takie monety jak groszówki (1, 3, 5, 10) z tarczami herbowymi, które były otoczone palmami lub orłem.

Ad Monety Królestwa Polskiego pod zaborem rosyjskim (1815-1850)> system ten zlikwidował takie jednostki monetarne jak talary i dukaty, chociaż pozostały złote polskie oraz grosze. Mennica warszawska biła dla Królestwa monety powszechnego obiegu: jedno- i trzygroszówki miedziane, pięcio- i dziesięciogroszówki srebrne, oraz złotówki, dwuzłotówki, dziesięciozłotówki.

Ad Monety Królestwa Polskiego podczas Powstania Listopadowego > podjęto wtedy decyzję o przekazaniu mennicy warszawskiej w zarząd Banku Polskiego. Decyzje o emisji pieniądza podejmował Tomasz Łubieński. Do 02.1831 roku mennica wybijała monety ze starych stempli, z popiersiem Aleksandra I, natomiast w okresie późniejszym wykonanie stempli powstańczych, umożliwiło bicie o nowej symbolice. Umieszczono m.in herby Polski i Litwy. Od marca 1831 roku zaowocowało to wybiciem trzygroszówek, dziesięciogroszówek, dwuzłotówek, pięciozłotówek oraz dukatów np. dukata powstańczego,  

 Interesują nas m.in takie monety jak 1 grosz polski, 3,5,10 groszy polskich, 1 złoty polski, 15 kopiejek / 1 złoty, 20 kopiejek / 40 groszy, 25 kopiejek / 50 groszy a także 1/6 talara, 1/3 talara, czy też talar księstwa warszawskiego. 

7) Monety koronne Stanisława Augusta Poniatowskiego

Jedną z zasług króla St. A. Poniatowskiego była reforma monetarna. Wtedy każda dzielnica posługiwała się inną walutą, a większość monet w tym okresie była bita w mennicach prywatnych. Decyzją króla utworzono sieć mennic w różnych częściach kraju. Najważniejsze z nich zlokalizowano w Krakowie i Warszawie które biły monety koronne. Podstawą systemu monetarnego stała się grzywna kolońska - złotówka (dzielona na grosze). Ale było wtedy dużo innych jednostek, które bardzo chętnie skupimy: szelągi, półgrosze, grosze, trojaki, szóstaki, dziesiątaki, srebrniki, półzłotówki, złotówki, dwuzłotówki, półtalary, talary, dukaty

Jeszcze raz podajemy nasze dane kontaktowe. Masz wątpliwości skontaktuj się z nami, to nic nie kosztuje.

Telefony:

Stacjonarny: 22-7697727 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16)

Komórkowy: 509-445-403

Email: skup@enumizmatyczny.pl

Adres skupu: Zwoleńska 66, Warszawa

Darmowa wycena monet banknotow PRL, kolekcjonerskie 200 zł XXX PRL

 

 Podsumowanie

Podsumowując o czym należy pamiętać podejmując decyzję o zaoferowaniu kolekcji monet do sprzedaży. Po pierwsze jest wiele czynników decydujących o wartości monety. Należą do nich rzadkość występowania, stan zachowania, metal, z którego jest wykonana a także zainteresowanie przez kolekcjonerów. Często monety, które wydają nam się bardzo ładne i atrakcyjne nie osiągają tak wysokich cen jak małe i niepozorne monety, które są jednak poszukiwane przez kolekcjonerów. W naszym punkcie skupu monet skupujemy większość monet występujących na rynku. Po pierwsze skupujemy srebrne monety kolekcjonerskie emitowane przez Narodowy Bank Polski. Interesują nas np. monety 10 zł i 20 zł z Janem Pawłem II, monety o tematyce sportowej wydawane z okazji różnego rodzaju imprez sportowych np. mistrzostw Europy czy olimpiad, czy też monety o tematyce historycznej. Dużym zainteresowaniem kolekcjonerów cieszą się także monety 2 zł wykonane ze stopu Golden Nordic. Są to monety, kupowane głównie przez młodszych kolekcjonerów, ale nie tylko. Posiadasz taką kolekcję, chcesz ją sprzedaż, skontaktuj się z nami telefoniczne lub mailowo. Sporym zainteresowaniem cieszą się także monety z okresu PRL-u, zwłaszcza lustrzanki przechowywane w niebieskich lub czerwonym klipach, ale także wiele monet obiegowych. Może posiadasz takie monety jak 200 zł XXX lat PRL-u albo monetę 200 zł wyemitowaną z okazji olimpiady w Montrealu. Jeżeli tak zapraszamy do naszego punktu skupu numizmatów. Przedstawimy ci korzystną ofertę odkupu tej monety. Kolejny bardzo interesujący okres w numizmatyce to okres międzywojenny. To wtedy emitowane były piękne monety z Józefem Piłsudskim czy też monety 10 zł, 5 zł oraz 2 zł z Głową kobiety. Także z tego okresu pochodzą bardzo interesujące monety 10 złotowe z Trauguttem oraz królem Sobieskim. Istnieje też duża grupa kolekcjonerów zainteresowanych kolekcjonowaniem monet groszowych z tego okresu. Chodzi przede wszystkim o monety miedziowe o nominałach 1 grosz, 2 grosze oraz 5 groszy. Monety te mają zwykle ciemnoczerwony kolor. Zapraszamy do kontaktu, jeżeli znaleźliście tego typu monety w waszych zbiorach. Chętnie odkupimy też klasyczne monety bulionowe emitowane głównie dla inwestorów z uwagi na duża zawartość srebra. Z monet bulionowych odkupimy między innymi takie monety srebrne jak Filharmonicy Wiedeńscy, Australijski Kangur, Amerykański Orzeł, Kanadyjski Liść Klonowy, Chińska Panda, czy też Australijski Kangur

 

 


Kontakt

Telefon
+48 22 769 77 27
(dni robocze 8.00-16.00)
Telefon
+48 509 445 403 
(tylko skup monet i banknotów)
skup monet warszawa, skup banknotów

Szukaj

Kategorie

Przewoźnicy

darmowa wysyłka

Portfele skórzane

artykuły szkolne

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.