Numizmatyczne prezenty na chrzest i komunię

Odwiecznym problemem związanym z uroczystościami chrztu i pierwszej komunii jest również zakup odpowiedniego prezentu dla dziecka. O ile rodzice zazwyczaj kupują jeden prezent, to rodzice chrzestni często decydują się na oddzielne zakupy. Warto jednak, aby ustalili miedzy sobą, co zamierzają podarować. Goście, którzy zamierzają przyjść na uroczystość z prezentem, powinni skonsultować się z rodzicami dziecka, aby nie mnożyć niepotrzebnie podobnych podarunków. Najpopularniejszymi prezentami wybieranymi na te okazje, są wszelkiego rodzaju dewocjonalia, pieniądze, rowery czy też zegarki. Wielu z nas wydaje na ten cel niemałe pieniądze i dobrze by było, aby zakup ten był przemyślany.

Naszym zdaniem dobrym i taktownym, a jednocześnie wartościowym prezentem, będzie złota lub srebrna moneta kolekcjonerska o tematyce religijnej. Oczywiście to medaliki i wszelkie łańcuszki robią w naszym kraju furorę od niepamiętnych czasów, jednak w przyszłości oprócz wartości sentymentalnej, będą warte jedynie tyle ile stop metali z których zostały wykonane. Właśnie dlatego numizmatyka staje się coraz bardziej doceniana w rankingu prezentów. Przy zakupie prezentu z okazji Chrztu lub komunii, często zapomina się, że obdarowany lub obdarowana, nie pozostanie na zawsze dzieckiem. Tymczasem dzieci szybko rosną, dorastają, stają się dorosłymi, którzy już dawno zapomnieli o zabawkach i upominkach, które otrzymali. Czy za dwadzieścia lat obdarowany będzie wspominał swój prezent z uznaniem? Zatem może zawartość koperty, będzie odpowiednim prezentem? Niestety prezent w formie pieniężnej także nie jest rozwiązaniem w pełni zadawalającym. Często zdarza się, że pieniądze zostają szybko wydane według uznania rodziców i dziecko ich nawet nie otrzymuje. Dlatego właśnie, moneta kolekcjonerska jest tak pociągającym wyborem. Monety to współcześnie jedna z najbardziej interesujących form inwestycji alternatywnych. Dzięki swoim zaletom kolekcjonerskim potrafią przynosić zyski o wiele wyższe niż same metale szlachetne, z których zostały wybite.

Specjalnie na okazję związane z sakramentami Chrztu i I Komunii Świętej nasz sklep przygotował unikalną propozycję: Monety kolekcjonerskie o tematyce religijnej zapakowane w specjalnym, bardzo eleganckim slabie zabezpieczającym przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, temperatura, dotyk itp. 

Na rewersie takiego slabu poza szczegółową specyfikacją monety (nazwa numizmatu, stan zachowania, indywidualny numer), znajduje się tytuł prezentu z nazwą sakramentu: np. PAMIĄTKA I KOMUNII ŚWIĘTEJ oraz dodatkowo miejsce na TWOJĄ DEDYKACJĘ.

Na awersie znajdzie się jeden z wybranych przez Ciebie obrazków symbolizujących sakrament. Dzięki temu może stanowić bardzo ciekawy pomysł na prezent z okazji I Komunii Świętej. 

Poniżej przedstawiamy przykładową monetę wraz z dedykacją oraz wyborem obrazków:

W zależności od środków, którymi dysponujemy na zakup prezentu, a także naszej roli w uroczystości sakramentu możemy nabyć monetę w cenie od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje w podziale na 3 kategorie:

  • monety ze stopu Nordic Gold (tanie, ale niezwykle okazałe monety, które mogą być symbolicznym dodatkiem do głównego prezentu)
  • monety srebrne (droższe, wykonane z bardzo wysokiej próby srebra 925)
  • monety złote (wykonane z wysokiej próby złota 900, polecane szczególnie jako prezenty od rodziców chrzestnych, rodziców lub dziadków).

Przykładowe monety jako prezenty na chrzest i komunię wykonane ze stopu Nordic Gold:

 prezent na komunię

 

 

Przykładowe monety jako prezenty na chrzest i komunię wykonane ze srebra:

 pamiątka chrztu świętego

 prezent komunijny dla chłopca lub dziewczynki

prezenty z okazji I Komunii Świętej

prezent dla chrześniaka chrześnicy

 

Przykładowe monety jako prezenty na chrzest i komunię wykonane ze złota:

 

 

 

Przedstawione powyżej monety to tylko wybrane przykłady z naszej szerokiej oferty monet o tematyce religijnej. Pełna oferta monet oferowanych z okazji sakramentów chrztu i komunii dostępna jest TUTAJ

 

Warto również zadbać o właściwą oprawę dla prezentu. Do powyższych monet proponujemy różnego rodzaju etui.

 

 

 

 

Na zakończenie chcielibyśmy zwrócić uwagę, iż niewątpliwą korzyścią płynącą z podarowania w prezencie właśnie monety kolekcjonerskiej, jest także możliwość rozbudzenia w dziecku nowego, oryginalnego zamiłowania do kolekcjonerstwa. Czasami takie drobne gesty w dzieciństwie, potrafią wpłynąć na całokształt dorosłości. Powszechnie uważa się, że świat numizmatyki zarezerwowany jest wyłącznie dla doświadczonych kolekcjonerów. Nic bardziej mylnego. To piękne uniwersum, do którego wkracza się wraz ze swoją pierwszą monetą i pozostaje na długie lata, coraz bardziej zagłębiając się w jego tajemnice.

Pamiętajmy więc, iż przy wyborze prezentu z okazji tak podniosłej uroczystości jak Chrzest oraz I Komunia Święta, najlepszy prezent to ten, który nawet po wielu latach będzie miłą pamiątką, kojarzącą się z tym niezwykłym dniem. 

 

 

Kontakt

Telefon
+48 22 769 77 27
(dni robocze 8.00-16.00)
Telefon
+48 509 445 403 
(tylko skup monet i banknotów)
skup monet warszawa, skup banknotów

Szukaj

Kategorie

Przewoźnicy

darmowa wysyłka

Portfele skórzane

artykuły szkolne

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.