Prezenty na I komunię 

Prezenty na I Komunię Świętą

W tej kategorii proponujemy złote i srebrne monety kolekcjonerskie, o tematyce religijnej, które idealnie nadają się jako prezent na I Komunię Świętą. Jeżeli należycie do grona osób, które nie chcą podarować kolejnej smartfona, laptopa, roweru czy po przysłowiowej koperty to nasza oferta jest właśnie dla Państwa. W tej kategorii kupujecie niezwykle oryginalny prezent, który na dodatek będzie prawdopodobnie z biegiem czasu nabierał wartości. W numizmatyce najczęściej im starsza jest moneta tym bardziej wartościowa. 

Większość produktów w tej kategorii to produkty spersonalizowane, które obok napisu "Pamiątka I Komunii Świętej" będą zawierać dedykację dopasowaną do Państwa oczekiwań. Dzięki temu będą one stanowić jedyną w swoim rodzaju pamiątkę I Komunii Świętej. To idealna propozycja na prezent z okazji I Komunii od rodziców, rodziców chrzestnych, babci, dziadka, chrzestnej, chrzestnego oraz każdej innej osoby, której zależy, żeby osoba przyjmująca I Komunię poczuła, że została potraktowana w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny.

Prezenty na I komunię Mamy 32 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów

Sakrament I Komunii Świętej

Przyjęcie pierwszej komunii świętej jest jedną z ważniejszych uroczystości w życiu każdego katolika, jest także rodzajem wstępu do przyjmowania kolejnych sakramentów w późniejszych etapach życia – bierzmowania, kapłaństwa, małżeństwa i in. Do pierwszej komunii świętej mogą przystąpić wszyscy ci, którzy nie tylko znają podstawowe prawdy wiary - Jest jeden Bóg. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza a za zło karze… - ale rozumieją istotę dokonującego w trakcie Eucharystii przemienienia: chleba (hostii) i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. Pierwsza komunia święta jest wreszcie doniosłym wydarzeniem dla najbliższych (rodziny i krewnych) oraz dla wspólnoty wszystkich wiernych. Uroczystości komunijne poprzedzone są okresem (co najmniej) 2-letnich przygotowań katechizacyjnych, odbywających się najczęściej w szkole. W coraz większej liczbie parafii wprowadza się również program formacji duchowej dla rodziców, którego ukończenie pozwala pełniej współuczestniczyć w przyjmowaniu przez dziecko Eucharystii po raz pierwszy. Dzieci przyjmujące pierwszą komunię świętą są tego dnia obdarowywane przez najbliższych (rodziców, chrzestnych, dziadków), w ramach podkreślenia rangi i doniosłości tego wydarzenia. Upominki otrzymane z okazji pierwszej komunii powinny być piękną pamiątką na całe życie. 

Jaki prezent na komunię?

Poszukując prezentu na pierwszą komunię warto brać pod uwagę tylko takie, które zbliżają do Boga, a nie od Niego oddalają. Wykluczmy więc wszelką elektronikę (telefony, laptopy, tablety), na którą w wieku 8 lat jest zdecydowanie za wcześnie. Pieniądze wciśnięte w kopertę także nie należą do zbyt wdzięcznych upominków dla pierwszokomunisty, bo nie z nimi powinien kojarzyć się ten wyjątkowy dzień.  Zwróćmy się raczej w kierunku pamiątek, które zostaną z dzieckiem na długo, a ich wartość z roku na rok (zamiast maleć) będzie rosła. Takim upominkiem może być srebrna lub złota moneta kolekcjonerska z wizerunkiem papieża Polaka – Jana Pawła II. Dziecko – w tak kluczowym momencie jak komunia święta – powinno otrzymać moralny i duchowy drogowskaz na całe życie, a trudno wyobrazić sobie osobę bardziej godną naśladowania niż Jan Paweł II. Taki prezent numizmatyczny jest o tyle wyjątkowy, że można go spersonalizować i obok napisu „Pamiątka I Komunii Świętej” pojawić się może dedykacja od osoby obdarowującej – rodziców, dziadków, chrzestnej, chrzestnego i in.   

Prezenty na Komunię dla dziewczynki i dla chłopca

Moneta z wizerunkiem papieża Polaka – Jana Pawła II – będzie doskonałym prezentem z okazji pierwszej komunii dla dziewczynki i dla chłopca. Wybierać możemy między monetami wykonanymi ze srebra oraz ze złota. Szeroka rozpiętość cenowa poszczególnych egzemplarzy pozwoli każdemu wybrać prezent komunijny dla dziewczynki i dla chłopca dostosowany własnych preferencji. Szczególną popularnością w kontekście pierwszej komunii cieszą się monety z wizerunkiem Jana Pawła II wyemitowane w 2011 roku na okoliczność beatyfikacji papieża Polaka. Wybierać możemy między nominałami 2, 20 i 100 złotowymi, przy czym ostatni z wymienionych wykonany jest z wysokiej próby złota, a dwa pierwsze ze srebra. Monety sprzedawane są w eleganckich slabach zabezpieczających numizmat przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, wysoka lub niska temperatura, dotyk. Na rewersie slabu (obok specyfikacji) umieszczona jest nazwa, stan zachowania oraz indywidualny numer numizmatu. Na rewersie slabu znajdziemy napis – „Pamiątka I Komunii Świętej” – a także miejsce na spersonalizowaną dedykację do 30 znaków – np. „Od babci Ali i dziadka Janusza”. Z kolei na awersie znajdziemy obrazek symbolizujący sakrament Komunii Świętej, który możemy wybrać spośród dostępnych na stronie wzorów. 

Prezenty na Komunię od Chrzestnej i od Chrzestnego

Rodzice chrzestni, jako osoby odpowiedzialne za wychowanie swoich chrześniaków w duchu katolickim odgrywają rolę szczególną podczas uroczystości pierwszokomunijnych. Chrzestna i chrzestny przyjmują na siebie te obowiązki w chwili chrztu. O ile jednak podczas chrztu muszą przyjąć postawę uczestniczącą podczas dokonującego się obrzędu, o tyle podczas komunii świętej najważniejsza jest ich obecność i duchowe wsparcie. Prezenty od chrzestnej i chrzestnego powinny mieć tematycznie ścisły związek z życiem religijnym, odpadają więc laptopy, quady, telefony komórkowe czy rower. Istotę wydarzenia odda najpełniej upominek-pamiątka, jakim może być np. moneta z wizerunkiem Jana Pawła II. Dużą popularnością w kontekście upominków pierwszokomunijnych, wśród rodziców chrzestnych i nie tylko, cieszą się monety z wizerunkiem papieża Polaka wyemitowane na okoliczność kanonizacji w 2014 roku. Wybierać możemy między nominałami 2, 10 i 100 złotowymi, przy czym drugi z wymienionych wykonany jest ze srebra, a dwa pozostałe ze złota nordyckiego (2 zł) i  wysokiej próby z złota (100 zł; Au900). Monety sprzedawane są w eleganckich slabach zabezpieczających numizmat przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, wysoka lub niska temperatura, dotyk. Na rewersie slabu (obok specyfikacji) umieszczona jest nazwa, stan zachowania oraz indywidualny numer numizmatu. Na rewersie slabu znajdziemy napis – „Pamiątka I Komunii Świętej” – a także miejsce na spersonalizowaną dedykację do 30 znaków – np. „Od babci Ali i dziadka Janusza”. Z kolei na awersie znajdziemy obrazek symbolizujący sakrament Komunii Świętej, który możemy wybrać spośród dostępnych na stronie wzorów. 

Prezenty na Komunię od Babci i od Dziadka

Dziadkowie, to obok rodziców i rodziców chrzestnych, najważniejsi goście uroczystości pierwszokomunijnych. Ich obecność ma nie tylko głębokie znaczenie duchowo-religijne, ale jest doskonałą okazją na okazanie wnukowi lub wnuczce swojej dumy i radości z przyjmowania pierwszej w ich życiu Eucharystii. Srebrna lub złota moneta z wizerunkiem Jana Pawła II będzie zarówno stosownym prezentem  na  komunię od babci jak również wspaniałym prezentem komunijnym od dziadka. Obok monet wyemitowanych na okoliczność beatyfikacji (2011) i kanonizacji (2014) Jana Pawła II wybierać możemy spośród następujących: „Jan Paweł II Papież Pielgrzym” (1999), „Jan Paweł II 1920-2005” (2005), „Jan Paweł II Wolność i Eucharystia” (1997). Wszystkie z wymienionych występują w srebrze albo wysokiej próby złocie. Monety sprzedawane są w eleganckich slabach zabezpieczających numizmat przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, wysoka lub niska temperatura, dotyk. Taki prezent na komunię od babci i dziadka z pewnością zapadnie w pamięć,  bo z biegiem czasu jego wartość zamiast maleć będzie systematycznie rosła. Szczególnie trafionym prezentem komunijnym będzie moneta złota, której zakup jest czymś więcej niż miłym gestem w kierunku wnuczki lub  wnuka, bo jest doskonałą inwestycją w ich przyszłość.

Kontakt

Telefon
+48 22 769 77 27
(dni robocze 8.00-16.00)
Telefon
+48 509 445 403 
(tylko skup monet i banknotów)
skup monet warszawa, skup banknotów

Szukaj

Kategorie

Przewoźnicy

darmowa wysyłka

Portfele skórzane

artykuły szkolne

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.