Prezenty na chrzest chrzciny 

Prezenty na chrzest

W tej kategorii proponujemy złote i srebrne monety kolekcjonerskie, o tematyce religijnej, które idealnie nadają się jako prezent z okazji sakramentu Chrztu świętego. Jeżeli należycie do grona osób, które nie chcą podarować kolejnej srebrnej łyżeczki, grzechotki, medalika czy obrazka nasza oferta jest właśnie dla Państwa. W tej kategorii kupujecie niezwykle oryginalny prezent, który na dodatek będzie prawdopodobnie z biegiem czasu nabierał wartości. W numizmatyce najczęściej im moneta jest starsza tym bardziej nabiera na wartości.

Większość produktów w tej kategorii to produkty spersonalizowane, które obok napisu "Pamiątka Chrztu Świętego" będą zawierać dedykację dopasowaną do Państwa oczekiwań. Dzięki temu będą one stanowić jedyną w swoim rodzaju pamiątkę Chrztu Świętego. To idealna propozycja na prezent na chrzciny od rodziców, rodziców chrzestnych, babci, dziadka, chrzestnej, chrzestnego oraz każdej innej osoby, której zależy, żeby osoba przyjmująca sakrament chrztu była potraktowana w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny.

Prezenty na chrzest chrzciny Mamy 32 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów

Sakrament Chrztu Świętego

Chrzest święty jest pierwszym z siedmiu sakramentów w doktrynie Kościoła katolickiego, jest sakramentem oczyszczającym z grzechu pierworodnego, który wystawieni na pokusę szatana popełnili Adam i Ewa w raju. Ceremonia chrzcin jest więc rodzajem odrodzenia duchowego i łączy się ze wstąpieniem w ramy Kościoła katolickiego. Obrzędu dokonuje się poprzez polanie głowy chrzczonego dziecka wodą i wypowiedzenie przez duchownego formuły - Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Nieodzownymi elementami chrztu jest świeca oraz przyodzianie dziecka w białe szaty. Ojciec chrzestny i matka chrzestna zobowiązują się – w obliczu Boga, księdza i parafian – do wspomagania rodziców dziecka, by wiodło ono życie przepełnione duchową obecnością Jezusa Chrystusa i respektowało wartości chrześcijańskie. Przyjęcie pierwszego sakramentu jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich członków rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców, chrzestnych i dziadków. Dzieci przyjmujące chrzest święty są tego dnia obdarowywane przez najbliższych, w ramach podkreślenia rangi i doniosłości tego wydarzenia. Upominki otrzymane z okazji przyjęcia sakramentu chrztu świętego powinny być piękną pamiątką na całe życie.

Jaki prezent na chrzciny?

Poszukując prezentu na chrzest święty warto brać pod uwagę takie, które przetrwają próbę czasu i stanowiły będą piękną pamiątkę na wiele lat. Koperta, choć może jest najprostszą metodą na obdarowanie ochrzczonego, to jednak jej zawartość raczej nie przetrwa próby czasu i nie będzie upragnioną pamiątką z dnia chrztu.  Zwróćmy się więc w kierunku prezentów, które zostaną z dzieckiem na długie lata, a ich wartość z roku na rok zamiast maleć będzie rosła. Możemy oczywiście obdarować ochrzczonego personalizowaną grzechotką, srebrnym lub złotym medalikiem czy akcesoriami związanymi z kultem religijnym, jednak są to dość powszechnie dawane prezenty. Zwróćmy się więc raczej w kierunku pamiątek, które są wyjątkowe, rzadkie i zostaną z dzieckiem na długie lata. Takim upominkiem na chrzciny może być srebrna lub złota moneta kolekcjonerska z wizerunkiem papieża Polaka – Jana Pawła II. Dziecko, w tak kluczowym momencie jak chrzest święty powinno otrzymać moralny i duchowy drogowskaz na całe życie, a trudno przecież wyobrazić sobie osobę bardziej godną naśladowania niż Jan Paweł II. Prezent numizmatyczny jest o tyle wyjątkowy, że można go spersonalizować i obok napisu „Pamiątka Chrztu Świętego” pojawić się może dedykacja od osoby obdarowującej – rodziców, dziadków, chrzestnej, chrzestnego.

Prezenty na chrzest  dla dziewczynki i dla chłopca

Moneta z wizerunkiem papieża Polaka – Jana Pawła II – będzie doskonałym prezentem na chrzest święty dla dziewczynki lub prezentem na chrzest dla chłopca. Wybierać możemy między monetami wykonanymi ze srebra, ze złota lub z tzw. złota nordyckiego. Szeroka rozpiętość cenowa poszczególnych egzemplarzy pozwoli każdemu wybrać prezent na chrzciny dla dziewczynki i dla chłopca dostosowany własnych preferencji. Szczególną popularnością w kontekście chrzcin cieszą się monety z wizerunkiem Jana Pawła II wyemitowane w 2011 roku na okoliczność beatyfikacji papieża Polaka. Wybierać możemy między nominałami 2, 20 i 100 złotowymi, przy czym ostatni z wymienionych wykonany jest z wysokiej próby złota, pierwszy ze złota nordyckiego a drugi z wysokiej próby srebra. Monety sprzedawane są w eleganckich slabach zabezpieczających numizmat przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, wysoka lub niska temperatura, dotyk. Na rewersie slabu (obok specyfikacji) umieszczona jest nazwa, stan zachowania oraz indywidualny numer numizmatu. Na rewersie slabu znajdziemy napis – „Pamiątka Chrztu Świętego” – a także miejsce na spersonalizowaną dedykację do 30 znaków – np. „Od babci Ali i dziadka Janusza”. Z kolei na awersie znajdziemy obrazek symbolizujący sakrament chrztu świętego, który możemy wybrać spośród dostępnych na stronie wzorów.

Prezenty na chrzciny od Chrzestnej i od Chrzestnego

Rodzice chrzestni odgrywają szczególną rolę podczas uroczystości, bo nie tylko odpowiadają za podanie dziecka do chrztu, ale deklarują gotowość do otoczenia swojego chrześniaka szczególną opieką duchową, pozostającą w zgodzie z nauką Kościoła katolickiego. Prezent na chrzciny od chrzestnej lub prezent z okazji chrztu od chrzestnego powinny więc mieć tematycznie ścisły związek z życiem religijnym. Istotę wydarzenia odda najpełniej upominek-pamiątka, jakim może być np. moneta z wizerunkiem Jana Pawła II. Dużą popularnością w kontekście prezentów na chrzest, wśród rodziców chrzestnych i nie tylko, cieszą się monety z wizerunkiem papieża Polaka wyemitowane na okoliczność kanonizacji w 2014 roku. Wybierać możemy między nominałami 2, 10 i 100 złotowymi, przy czym pierwszy z wymienionych numizmatów wykonany jest z tzw. złota nordyckiego, drugi z wysokiej próby srebra a trzeci z wysokiej próby złota (Au900). Monety sprzedawane są w eleganckich slabach zabezpieczających numizmat przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, wysoka lub niska temperatura, dotyk. Na rewersie slabu (obok specyfikacji) umieszczona jest nazwa, stan zachowania oraz indywidualny numer numizmatu. Na rewersie slabu znajdziemy napis – „Pamiątka Chrztu Świętego” – a także miejsce na spersonalizowaną dedykację do 30 znaków – np. „Od chrzestnego Michała” lub "Od chrzestnej Katarzyny". Z kolei na awersie znajdziemy obrazek symbolizujący sakrament chrztu świętego, który możemy wybrać spośród dostępnych na stronie wzorów.

Prezenty na chrzciny od Babci i od Dziadka

Dziadkowie, to obok rodziców i chrzestnych, najważniejsi goście ceremonii. Jednak o ile w przypadku chrzestnych wymaga się przyjęcia postawy uczestniczącej (podawanie dziecka do chrztu, trzymanie białej świecy itd.), o tyle w przypadku dziadków najważniejsza jest ich obecność i duchowe wsparcie. Srebrna lub złota moneta z wizerunkiem Jana Pawła II będzie stosownym prezentem na chrzciny od dziadka lub babci. Obok monet wyemitowanych na okoliczność beatyfikacji (2011) i kanonizacji (2014) Jana Pawła II wybierać możemy spośród następujących: „Jan Paweł II Papież Pielgrzym” (1999), „Jan Paweł II 1920-2005” (2005), „Jan Paweł II Wolność i Eucharystia” (1997). Wszystkie z wymienionych występują w srebrze albo wysokiej próby złocie. Monety sprzedawane są w eleganckich slabach zabezpieczających numizmat przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, wysoka lub niska temperatura, dotyk. Taki prezent na chrzciny od babci i dziadka z pewnością zapadnie w pamięć,  bo z biegiem czasu jego wartość zamiast maleć będzie systematycznie rosła. Prezentem na chrzciny szczególnie trafionym będzie moneta złota, której zakup jest czymś więcej niż miłym gestem w kierunku wnuczki lub wnuka, bo jest doskonałą inwestycją w ich przyszłość.

Kontakt

Telefon
+48 22 769 77 27
(dni robocze 8.00-16.00)
Telefon
+48 509 445 403 
(tylko skup monet i banknotów)
skup monet warszawa, skup banknotów

Szukaj

Kategorie

Przewoźnicy

darmowa wysyłka

Portfele skórzane

artykuły szkolne

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.