Popularne srebrne 1-uncjowe monety bulionowe

Inwestowanie w srebrne monety jednouncjowe od dawna przyciąga uwagę inwestorów poszukujących stabilnych i alternatywnych form lokowania kapitału. W obliczu zmienności rynków finansowych oraz potencjalnych zagrożeń inflacyjnych, srebro jako metal szlachetny zyskuje na znaczeniu jako element zrównoważonego portfela inwestycyjnego. Dzięki swojej wartości wewnętrznej i historycznej trwałości, srebrne monety jednouncjowe nie tylko stanowią atrakcyjną opcję inwestycyjną, ale również pełnią rolę zabezpieczenia przed niepewnościami na rynkach globalnych. 

W artykule skupimy się głównie na najbardziej znanych jednouncjowych monetach srebrnych ze względu na ich powszechną rozpoznawalność i akceptację na rynku. Te powszechnie znane monety są łatwo dostępne i mogą być łatwo sprzedane lub wymienione na inne formy waluty na wielu rynkach na całym świecie. Chociaż istnieje wiele innych dostępnych opcji inwestycji w srebrne monety bulionowe, to inwestowanie w najbardziej znane jednouncjowe monety srebrne może zapewnić inwestorom większą pewność i płynność, co sprawia, że są one atrakcyjniejszym wyborem dla tych, którzy szukają stabilnych form lokowania kapitału.

Royal Canadian Mint (Królewska Mennica Kanady)

  • Srebrna moneta 1 Oz 5 dolarów - Kanadyjski Liść Klonowy (Canadian Maple Leaf): Moneta ta jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych monet bulionowych na świecie. Na awersie przedstawia charakterystyczny liść klonowy, a na rewersie wizerunek królowej  / króla Wspólnoty Narodów, najczęściej jest to wizerunek Królowej Elżbiety II.

5 dolarów kanadyjskich Klonowy Liść

Royal Australian Mint (Królewska Mennica Australii)

  • Srebrna moneta 1 Oz 1 dolar Kangur australijski (Australian Kangaroo): Monety z wizerunkiem kangura australijskiego są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych monet bulionowych wydawanych przez Australijską Mennicę Królewską. Na awersie monety znajduje się wizerunek kangura australijskiego, a na rewersie wizerunek królowej  / króla Wspólnoty Narodów, najczęściej jest to wizerunek Królowej Elżbiety II.

1 dolar Kangur Australia

  • Srebrna moneta 1 Oz 1 dolar Koala australijski (Australian Koala): Monety z wizerunkiem koali są kolejnym popularnym wyborem wśród kolekcjonerów i inwestorów. Na awersie monety znajduje się wizerunek Koali, a na rewersie wizerunek królowej  / króla Wspólnoty Narodów, najczęściej jest to wizerunek Królowej Elżbiety II.

1 dolar Koala australijski (Australian Koala)

  • Srebrna moneta 1 Oz 1 dolar Kokabura (Australian Kookaburra): Monety przedstawiające kokaburę (kruka) australijską są kolejnym znanym wyborem. Ich unikalne wzornictwo oraz zmieniające się motywy corocznie przyciągają uwagę kolekcjonerów i inwestorów. Na awersie monety znajduje się wizerunek australijskiej Kokabury, a na rewersie wizerunek królowej  / króla Wspólnoty Narodów, najczęściej jest to wizerunek Królowej Elżbiety II.

United States Mint (Amerykańska Mennica)

  • Srebrna moneta 1 Oz 1 dolar Amerykański Orzeł (American Eagle): jedna z najbardziej rozpoznawalnych srebrnych monet bulionowych na świecie. Na rewersie został przedstawiony orzeł, a na awersie bogini wolności „Walking Liberty" krocząca w kierunku wschodzącego słońca.

1 dolar Amerykański orzeł

South African Mint (Mennica Republiki Południowej Afryki, RPA)

  • Srebrna moneta 1 Oz 1 krugerrand: Nazwę tę moneta zawdzięcza prezydentowi Republiki Transwalu - Paulowi Krugerowi. Awers monety przedstawia wizerunek Paula Krugera. Na rewersie znajduje się antylopa springbok (skocznik antylopi), która jest narodowym symbolem Republiki Południowej Afryki.

Austrian Mint (Mennica austriacka)

  • Srebrna moneta 1 Oz 1,5 euro wiedeńscy filharmonicy: jest uznawana za najbardziej rozpoznawalną, europejską monetą inwestycyjną. Swoim wizerunkiem nawiązuje do austriackiej kultury muzycznej. Awers przedstawia m.in. organy wiedeńskiej Filharmonii. Na rewersie znajdują się wizerunki ośmiu instrumentów muzycznych: cztrech skrzypiec, harfy, fagotu, rogu oraz wiolonczeli.

Royal Mint (Mennica brytyjska)

  • Srebrna moneta 1 Oz 2 funty Britannia: uznawana za bardzo bezpieczną inwestycję z uwagi na nowoczesne zabezpieczenia zapobiegające jej fałszowaniu (zwłaszcza emisje od roku 2021). Do roku 2012 emitowana w próbie srebra .958 a od roku 2013 z czystego srebra próby .999. Na awersie przedstawiony jest zawsze portret aktualnie panującego władcy Wielkiej Brytanii, na rewersie bogini Brittania w różnych konfiguracjach w zależności od rocznika.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
Type Code

Kontakt

Telefon
+48 22 769 77 27
(dni robocze 8.00-16.00)
Telefon
+48 509 445 403 
(tylko skup monet i banknotów)
skup monet warszawa, skup banknotów

Szukaj

Kategorie

Przewoźnicy

darmowa wysyłka

Portfele skórzane

artykuły szkolne

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.